Nie będzie więcej Windowsa?

Nie będzie więcej Windowsa od Microsoftu? Nic bardziej mylnego!

Nie mniej jednak, szykują się zmiany. I to drastyczne. Otóż Windows 10 będzie ostatnim Windowsem, nie będzie “jedenastki”. I tutaj właśnie zaczyna być widoczna znaczna różnica – najprościej rzecz ujmując, po wersji “10” będą już tylko większe lub mniejsze aktualizacje zapewniane darmowo wszystkim użytkownikom. Brzmi ciekawie. Nie będzie też Internet Explorer, ponieważ wraz z najnowszą wersją Windowsa Microsoft planuje ukazać światu nową przeglądarkę zwaną Project Spartan. Przeglądarka ma podobno nie mieć nic wspólnego ze swoim dziadkiem Explorerem, a cechować ją ma szereg funkcji, które mają za cel zawojować rynek, np. możliwość rysowania po stronach internetowych i zapisywania ich kopii w celu np. dzielenia się nimi ze znajomymi.

Słowo klucz, którym kierowali się twórcy systemu to uniwersalność. Microsoft od lat obiecywał jeden system na wielu urządzeniach i wygląda na to, że dotrzymał słowa. Aplikacje będą miały ten sam wygląd i funkcje bez względu na przekątną ekranu naszego urządzenia. Uniwersalny ma być też pakiet Office obejmujący Worda, Excela, PowerPointa, OneNote i Outlooka.

Skąd na to wszystko pieniądze? Wiadomo nie od dziś, że aplikacje Microsoftu nie są najtańsze, ale jest szereg różnych opcji, np. kredyt od ekspreskasa.pl, czy inne tego typu rozwiązania. Na pewno uda się w jakiś sposób zdobyć pieniążki na wymarzony sprzęcior 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s