W co inwestuje Bill Gates?

Najbogatsi ludzie na świecie potrafią inwestować swoje pieniądze w coś, co na co nawet wiele osób nie wpadłoby po wielu godzinach zastanawiania się. Znakomitym tego przykładem jest Bill Gates, który troszczy się nie tylko o możliwie jak najbardziej skuteczne elimminowanie głodu czy zapewnianie ludziom dostępu do wody pitnej. Szczególnie jego ostatnie inwestycje znacząco wykraczają poza wszelkie wyobrażenia… 

Inwestycja w Editas Medicine

Editas Medicine to jeden z niewielku start-upów, którym bardzo szybko poszczęściło się. Od Billa Gatesa, będącego jednym z czternasti największych jego inwestorów, otrzymał całkiem spory zastrzyk gotówki, który został przeznaczony na naprawdę szczytny cel. Ta firma z niewielkim stażem zajmuje się naprawą bądź eliminowaniem wad występującym w ludzkim genotypie, a tym samym stara się zmniejszyć i całkowicie pozbyć się rozmaitych chorób genetycznych (w tym między innymi ślepotę Lebera), z którymi muszą zmierzać się ludzie. Szacuje się, że od inwestorów Editas Medicine pozysał już ponad 130 milionów dolarów. Suma ta może starczyć na kilka lat intensywnie powadzonych przez start-up badań.

Bill Gates
Bill Gates zainwestował już ponad 130 milionów w rozwój Editas Medicine

Inwestycje w Research Gate

Bill Gates lubi także inwestować w rozwój nauki i nowoczesnych technologii. Przykładem tego jest przekazanie kilkudziesięciu milionów dolarów w ręce właścicieli Research Gate – sieci społcznośćiowej stworzonej i rozwijanej z myślą o naukowcach, która może pochwalić się już pięcioletnim istnieniem na rynku. Warto dodać, że udało się jej już wcześniej uzyskać pomoc finansową od znaczących na świecie inwestorów, w tym między innymi od Matta Cohlera, czyli założyciela Instgramu, czy Davida Sacksa (założyciela Yammera).

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s